"צומחים יחד" – סדנת מנהיגות והכלה לבני נוער (מניעת חרמות)


מטרת הפעילות: סדנה בלעדית לחברת "סגול" ומטרתה ליצור גיבוש וחיבור בקרב בני נוער ובכך למנוע חרמות. הסדנה מלמדת את חשיבותו של כל אחד בקבוצה, את ייחודו ותרומתו לקבוצה. הפעילות מעניקה כלים לזהות עצמית וחיבור קבוצתי חזק על בסיס האישיות הייחודית של כל אחד ואחד. נלמד להכיר ולהוקיר את השונה
מיקום: בכל מקום שבית הספר/מתנ"ס/ הארגון ייבחר
מס' משתתפים מקסימלי : עד 30
מגילאי 10 ומעלה

משך הפעילות : מינימום 3 מפגשים ועד חמישה מפגשים


מה נלמד:
1- ליצור חיבור קבוצתי וגיבוש
2- לייצר מקום ונוכחות לכל משתתף בקבוצה, חיזוק מקום היחיד בקבוצה

3- חיזוק מיומנויות בנושא : תקשורת אין אישית, מיומנויות חברתיות, מנהיגות


סגנון העברה : משחקי קבוצות ויחידים בסגנון ODT, מעגלי שיח, פעילות קבוצתית / זוגית. *תוכן הפעילות מותאם למספר המפגשים, גיל המשתתפים, הצורך והאתגרים איתם מתמודדת הקבוצה.


פירוט אודות המפגשים:

מפגש ראשון : "אני שייך"

המפגש הראשון מחולק ל – 3 מקטעים, הראשון היכרות כללית, ובמידת הצורך גם היכרות עם התהליך אותו המשתתפים יעברו . החלק השני - פעילות משחקית הממחישה את הצורך של הקבוצה בכל יחיד, בעזרת המחשקים המנחה יאפשר לכל משתתף להרגיש שייך לקבוצה ומועיל באופן הייחודי לו.

החלק השלישי – מעגל שיח ודיון בערכים שלמדנו. סיכום הפעילות


מפגש שני : פגוש את עצמך

לכל אחד יש את התכונות המובילות אצלו, התכונות שהופכות אותו למי שהוא, שיוצקות בו אופי ואישיות ייחודית בעזרתן הוא מצליח להנהיג את חייו, מטרותיו.
בסדנה זו ילמדו המשתתפים להכיר בעצמם תכונות אופי ייחודיות וכיצד הם יכולים להנהיג בעזרתן קבוצה או תהליך, כיצד ליזום, להניע לפעולה, להקשיב לסביבה שלך ולקחת אחריות.

בסיום נעשה דיון וסיכום


מפגש שלישי : מנהיגות בעולם משתנה

מה זה להיות מנהיג בעולם המודרני? מדוע מנהיגות מניעה את העולם? וכיצד מנהיגות מחזקת אותי ואת הסביבה שלי? היכרות עם השקופים בחיינו ובקבוצה שלנו - מהו שקוף?, מה אעשה כדי להנכיח את השקוף?, האם גם אני שקוף?

נושאים מרכזיים : תקשורת, הקשבה, אחריות, משמעות המנהיגות, כוחה של הקבוצה.


מפגש רביעי : להיות בלתי נראה
מפגש עם מנחה אחר בתחום של פוטותרפיה – צילום מזווית טיפולית
עזרים הכרחיים : סמארטפון
במפגש זה המשתתפים יקבלו תרגילים מתוך עולם הפוטותרפיה.
לפעמים אני מרגיש בלתי נראה - צילום מנקודת מבט של נמלה

מדגיש נקודת מבט של מישהו קטן, ראיית דברים כמשהו גדול ומאיים. מחזק אמפטיה לאחר, לחלש. נותן לגיטימציה למי שמרגיש קטן וחלש. נועד לפתוח זוויות ראייה אחרות, להבין את האחר, איך השונה חווה את העולם. בחינה אישית של כל אחת למקום הזה הן בתור ה"נמלה" והן אחת כחלק מהעולם הגדול הזה. היכן אני יותר. מה זה גורם לי לחוש כ"נמלה". זהו תרגיל בו התוצרים הויזואלים ממחישים מאד את הפער בין הקטן/החלש יותר לעולם הגדול/המאיים לעיתים שבחוץ.


מפגש חמישי : מפגש מסכם

המפגש מחולק ל-2 מקטעים ויגיעו שני מנחים שונים:
חלק ראשון : שעה - מיומנויות תקשורת בין אישית, כיצד אני מעביר מסרים, נקבל כלים מעולם התיאטרון הקשורים לביטחון עצמי, וכלים בנושא של מיומנויות חברתיות.

חלק שני : חצי שעה – דיון, מעגל שיח וסיכום של הפעילות כולה עם המנחה המוביל.ה

פרטי יצירת קשר: 054-5233303 | info1sagol@gmail.com | חדרה, התחייה 2

 

 

WhatsApp chat
דילוג לתוכן