סדנת מנהיגות ODT בשטח

משך הסדנה: החל ממפגש אחד ועד 4 מפגשים בחודש (משך כל מפגש - שעה וחצי). הסדנה מותאמת לחודש העברי שבו היא מתקיימת
טווח גילאים: 11-17

הסדנה פועלת ע"פ הוראות צו השעה ובהתאמה להנחיות המצב

סדנת מנהיגות ששמה דגש על הערכים שקיימים במנהיגות, ומתרחשת כולה בשטח תוך הכרה מעמיקה עם הסביבה הטבעית שלנו - טבע,- החיבור לטבע רק מוסיף ערך מוסף לתחושת שחרור וחופש בלתי נגמר

מטרת הסדנה היא להעניק כלים למשתתפים על מנת שיגיעו לידי מימוש הפוטנציאל המירבי של הצעירים וסביבתם, באמצעות כלים מעשיים מעולמות תוכן הקרובים ללבם. הפעילות מביאה את הילד להיכרות פנימית של יכולותיו מול עצמו ומול סביבתו, ולהוצאתה לפועל במסגרת המפגשים בצורה קלילה וחוויתית.

בעזרת כלים בסיסיים שמובנים בכל מפגש, פוגשים הצעירים את עצמם בשטח טבעי (שדות, חורשות ופרדסים) מול סיטואציות המכריחות אותם ליציאה מאזור הנוחות, לשבירת תבניות חשיבה רגילות, לאילתור, להתגברות על פחדים ופרדיגמות מחשבתיות ולשיתוף פעולה מלא עם חבריהם.

דרך פעילויות חווייתיות בשטח, שילובם של סיפורים בעלי משמעות וערכים, התמודדות אישית מול סיטואציות חדשות ולא מוכרות, ימצאו עצמם הצעירים במקום בו הם יכירו מחדש את כוחותיהם ויתרונותיהם. השימוש בכלים הללו תורמים להתמודדות מול אתגרים בחיים, לתחושת ביטחון עצמי וליצירת דימוי עצמי חיובי, לקראת ההתמודדויות הנקרות בחייהם האישיים, במסגרת הבית ספרית ובמסגרות חברתיות.

יציאה לטבע, להתחדשות כוחות, לשמחה והתפעמות באווויר הצח והפתוח, הינה דבר הכרחי ונדרש לכולנו ופרט לצעירים תאבי החופש, השמחה והעליצות. במיוחד בימים טרופים אלו, ולכן הסדנה היא מתנה ערכי ת ומשמעותית לכל נערה ונער.


אודות המנחה : ברק קטרבורסקי

שמי ברק קטרבורסקי, במשך עשור עסקתי בתפקידי חינוך בבתי"ס יסודיים ובתיכוניים.
בעבודתי האינטנסיבית עם ילדים ובני נוער בכל החתכים הסוציולוגים, הן בעיסוקיי כמחנך והן כמורה במסגרות ההוראה השונות, השמתי את הדגש על חיבורו של התלמיד לאמונה ביכולותיו ובכישוריו שהיוו עמוד שדרה ותווך בכל שיעור, בכל כיתה ובכל בית ספר בו לימדתי.
בשמונה השנים האחרונות עוסק אני בחינוכם של ילדים ובני נוער בכל הקשור להעצמה ערכית ולבניית מנהיגות עצמאית, בצורה אישית פרטנית, בקבוצות ובמערך שיעורים, חוגים וסדנאות בבתיה"ס יסודיים, חט"ב, תיכונים ולצוותי מורים ברחבי הארץ.


פרטי יצירת קשר: 054-5233303 | info1sagol@gmail.com | חדרה, התחייה 2

 

 

WhatsApp chat
דילוג לתוכן