מנהיגות ערכית

היקף: מגוון אפשרויות להיקף הסדנה: מפגש אחד בודד בן שעתיים, ועד 10 מפגשים. וישנה אופציה למפגש בכל שבוע למשך שנת הלימודים
מיקום: בכל מקום שבית הספר/מתנ"ס/ הארגון ייבחר
מס' משתתפים: עד 30
מגילאים: 13+

סדרת מפגשים יוצאי דופן בנושאים מקוריים בתחום המנהיגות הערכית.


המנהיגות הערכית פועלת בתחום מרתק זה של מנהיגות, העוסק ברגשות.
עיקריה ותכניה אינם עוסקים רק במנהיגות אלא בנושאים רבים אחרים, לדוגמא: משמעת, מצוינות, גיבוש,תקשורת בין אישית ועוד..
פיתוח מנהיגות ערכית בקרב בני נוער הנו חלק משמעותי ולעיתים קריטי. נמצא שהיכן שלא פותח באופן אקטיבי, או ע"י תמיכה , בפיתוחה של מנהיגות אישית של בני נוער, כמעט תמיד נמצא התפתחות של אלימות ומנהיגות שלילית בקבוצה.
מה שקבוצת בני נוער מנהיגים שנמצאת בזמן אמת בכל מקום מסוגלת לעשות לא יצליח אף מורה לעשות, ותהיה סמכותו או דמותו החיובית טובה ככל שתהיה.

ועל כן פיתוח של מנהיגות בקרב בני נוער ותלמידים עשוי להיות אפקטיבי מאוד בטיפול בנושאי משמעת ואלימות וחיזוק הביטחון האישי של הנער/ה.


פירוט המפגשים בסדנה:

דודה אסתר- איך "הדודה של ילדי השכונה" שלא שינתה שום דבר מהליכותיה ומדרכיה לאורך שנים רבות הפכה להיות לשם קוד נרדף ליציאה מאזור הנוחות - מהו אזור נוחות?, מתי לשמור עליו ומתי לצאת ממנו?, מה קורה במיידי כשיוצאים מאזור הנוחות?

סוד התחנות - מטרה גדולה ולפעמים בלתי נתפסת יכולה להעשות כמעט מבלי שנרגיש שאנחנו עושים אותה. פירוק כל קושי לגורמים דרך הפיכתו למשימות קטנות ואפשריות, יצירת אסטרטגיה לנטרול כל חשש ופחד לקראת אתגר, קושי ומשימה, והתחלה מיידית להגשמת יעדים וחזון אישי

שוב ושוב ושוב... – תיאום ציפיות מהתהליך, בניית אמון ויצירת קרבה עם הקבוצה, מי אני ? האם אני מסוגל ?, איך לא מוותרים על השגת מטרות. מייקל ג׳ורדן - גדול הספורטאים של המאה 20 הפך להיות כזה משום שנכשל שוב ושוב ולא הפסיק לנסות שוב ושוב ושוב עד שהפך לגדול הספורטאים במאה ה 20 לאות מופת לדוגמא של כל אדם ספורטאי השואף למצות את יכולותיו. תרגול הוא אחד הדברים החשובים ביותר על מנת ליצור מיומנויות והרגלים חדשים.

• הכובע של ג'סיקה - האם הכובע לראשה של ג׳סיקה גרם לה להבין כי היא יכולה לשנות את תדמיתה מקצה לקצה ברגע? איך ליצור אצלי דימוי עצמי חיובי בכל סיטואציה?, איך להשיג רושם חיובי ומיידי בסיטואציות חברתיות?איך להתמודד עם דחייה חברתית?

• קצה הקרחון - לו צוות "הטיטאניק" היו נותנים כבוד לקרחון לא גדול שצף על המים והיו יודעים שמה שראו זהו רק קצה הקרחון - היו נמענים מהאסון הימי הגדול והדרמטי בהיסטוריה. מה שאני רואה לא תמיד נראה בדרך כלל אנחנו רואים רק את הקצה של הדבר לא היינו מסתכלים אחרת חיינו היו מקבלים תפנית ומשמעות אחרת. איך להתמודד מול כעסים, תסכול, כשלונות?, עשיית השתדלות מוחלטת, להרפות מדברים שלא בשליטתנו.

• לייק לחיים – אמירת תודה והערכה בכל רגע וסיטואציה קטן בחיים נותנת סיפוק עצום ותשוקה אדירה והרגשה של חיות - הכרת תודה והערכה היא המפתח האמיתי לאושר אישי. הסתפקות, הערכה והודייה למתנות שיש לי בחיי, יצירת אושר מיידי בכל סיטואציה, אי התניית אושרי ועושרי בדברים חיצוניים.

• לשרוף את הספינה - איך מצביא רומאי גרם לחייליו על ידי שריפת הספינות לנצח במלחמה שנראתה אבודה מראש. לעשות צעד דרמטי שאין ממנו דרך חזרה . איך לנצח את הפחד?, החשש מפני כישלון, איך מתמודדים עם פחד ומנטרלים אותו?, המעז מנצח.

• השקוף - חתול מסכן ומסמורטט ספוג מים, גרם לי להבין להתחיל להנכיח את השקופים בחיי. ובעצם למדתי שהדברים הכי מוחשיים שקופים מולנו לו היינו שמים לב אליהם היינו מצילחים לשנות בחיינו דברים מאוד קריטים. מהו שקוף?, מה אעשה כדי להנכיח את השקוף?, האם גם אני שקוף?

• עץ הלימונדות - מי אמר שאי אפשר לגדל עץ לימונדות ?! המצרכים: להתאמן להסתכל על הטוב שבכל דבר. ראיית ויצירת חצאי כוסות מלאות..., מה לעשות בנפילות קשות, חוסר הצלחות ונסיגה?, איך אני יוצר יתרון מחיסרון?

• אני פראייר גאה- האם בתרבות הישראלית המוקדשת ל"לא לצאת פראייר", אני יכול "לצאת" פראייר, להיות גאה בכך ולשמש השראה לסביבה? ויתור על האגו שלי ליצירת עמוד שדרה אישיותי,ערכי ומנהיגותי, בניית חזון אישי ערכי מאתגר, אך בר השגה - תמונה מנצחת !

סדנה מלווה במשחקים קבוצתיים, אישיים ובזוגות הממחישים את התוכן הנלמד - סדנה חוויתית, מצחיקה, משחררת, מגבשת שמעניקה כלים למנהיגות ערכית


פרטי יצירת קשר: 054-5233303 | info1sagol@gmail.com | חדרה, התחייה 2

 

 

WhatsApp chat
דילוג לתוכן