10 שאלות שכדאי לשאול לפני שבוחרים מרצה?

10 שאלות שכדאי לשאול לפני שבוחרים מרצה?

אתם שואלים למה בכלל לשאול שאלות לפני כן? כי רק ככה אפשר לברור מבין אלפי ההצעות מה הכי מתאים לסוג האירוע ולקהל שלכם! כך, אתם מצמצמים משמעותית את הפספוסים בבחירת המרצה.

אז מה שואלים....

1- מה מטרת האירוע? האם המטרה שלו זה גיבוש, סתם לכייף, אירועי הרמת כוסית, השקה, לימוד, העשרה, ציון יום כמו יום האישה, יום המשפחה וכדומה.

2- גילאי המשתתפים – וואו כמה שזה קריטי! נכון שלפעמים הקשת רחבה, ולפעמים לא! ואז על זה תיפול או תקום הרצאה – אם זה צוות מכירות צעיר ותוסס, או נשים שרובן אימהות, או גברים מחוספסים בני 45+ או ... ואו.. ואו... זה פשוט משנה את התמונה.

3- מקצועות המשתתפים – בדר"כ המקצוע משקף את אישיותו של האדם בצורה כזו או אחרת. ולכן אם ההרצאה היא עבור צוות של מהנדסים או בודקי תוכנה, צריך למצוא מרצה מתאים. ואם ההרצאה היא עבור עובדי פס ייצור, בני כמה עדות, בכמה שפות – אז זה משנה את התמונה.

4- השכלה – תראו, זה סעיף מורכב, כי מצד אחד השכלה לאו דווקא מעידה על האדם, במיוחד אם אין השכלה, אך מצד שני, אם יש השכלה זה יכול להעיד על העדפות. אם הם עורכי דין לדוגמא, ומטרת המפגש היא קצת לשבור שגרה – אז אל תביאו מישהו שמדבר על חוק, סדר, צדק – תביאו מרצה מעולם אחר לגמרי, אבל שידע לדבר ברמתם של המשתתפים, שהם כאמור, אנשי ידע, איכותיים ומשכילים.

5- מה הצליח בעבר – זה פשוט פרמטר נהדר להבין את הקהל שלך. אם בעבר לקחת הרצאה של ספורטאי מוכר עם סיפור אישי מגניב, כמו למשל בוני גינצבורג, וזה ממש הצליח, כול הגברים טפחו לו על הגב, והנשים ריירו בצד... אז אפשר להבין שסיפורים אישיים, בשילוב עם אישים מוכרים הולך נהדר.

6- מה נכשל בעבר ולמה לדעתך – לשלול! זה כלי נהדר לבחירת המרצה המתאים לקהל שלך – תבינו, זה לאו דווקא אומר שהמרצה לא היה טוב, זה רק אומר שהוא לא התאים לקהל ולאירוע שלכם.

7- איפה זה יהיה? אתם תוהים למה זה בכלל חשוב? כי אם זה בחוץ, בדר"כ יותר נחמד לשמוע הרצאה קלילה, מצחיקה, מגבשת. אם זה בעבודה, אפשר לקחת הרצאה יותר לימודית, יישומית.

8- מה התקציב – כי הכל מתחיל ונגמר שם. תגדירו לכם תקציב גג.

9- תחום רלוונטי שקשור לחברה – אם אתם חברת סטארטפ, הייתי הולכת על עתידנות, ואם אתם חברת טמבור, הייתי הולכת על יצירתיות, ואם אתם חברה להמצאת משחקי מחשב, הייתי הולכת על סדנת הומור...הבנתם את הקטע.

10- המלצות – יש הסתייגות, לא תמיד ההמלצות אמינות, ואין לנו דרך לגלות מה כן ומה לא. נתקלתי במרצים שנותנים את הטלפון של האישה, וגם בכאלה שנותנים טלפון של קולגות. זה בעייתי, אבל זה חשוב, אף שלא הייתי פוסלת או לוקחת רק על סמך המלצה.

ולכל מתכנני האירועים באשר הם, תיקחו אוויר, תשבו כאחד המשתתפים ותהנו מההרצאה

 

פרטי יצירת קשר: 054-5233303 | info1sagol@gmail.com | חדרה, התחייה 2

 

 

WhatsApp chat
דילוג לתוכן