יוגה/מדיטציה אקטיבית

"מדיטציה היא הרפתקה, ההרפתקה הגדולה ביותר שהתודעה האנושית יכולה לבחור. מדיטציה היא רק להיות בלא לעשות דבר – אף פעולה, אף מחשבה, אף רגש. אתה רק קיים, וזה תענוג עילאי.
מאין בא התענוג הזה, כשאינך עושה דבר? הוא בא משום מקום, או שהוא בא בכל מקום. הוא אינו נגרם, מכיוון שהקיום עשוי מהחומר הנקרא אושר.
מדיטציה אינה נגד עשייה. לא תיאלץ לברוח מהחיים. היא פשוט מלמדת אותך דרך חיים חדשה: אתה הופך למרכז הציקלון. חייך ממשיכים. למעשה, הם ממשיכים ביתר עוז – ביותר שמחה, ביותר בהירות, ביותר חזון, ביותר יצירתיות – אך עם זאת אתה רחוק, רק צופה על הגבעה, פשוט רואה את כל אשר מתרחש סביבך.
אינך העושה, אתה הצופה." (אושו).

יוגה היא השילוב האידאלי בין הנפש והגוף, דרך שחרור מתחים, לחצים והשגת איזון נפשי ורוחני.
היוגה האקטיבית משלבת שימוש בתנועה זורמת ונשימה, עבודה על חוזק, גמישות ושיווי משקל. שילוב בין מדיטציה ותנועה.

מה היא מדיטציה אקטיבית?
המדיטציות האקטיביות הן מדיטציות המותאמות לאדם המודרני, השיטות המסורתיות של המדיטציה אינן יעילות היום מכיוון שגוף האדם השתנה וגם סביבתו.
מכיוון שמרבית חיינו אנחנו משתמשים במוח, המדיטציות האקטיביות עושות שימוש בשיטות כאוטיות בכדי להוציא אותנו מהמוח ולחיות דרך הגוף.
שימוש בטכניקות כאוטיות מסייעות לנו לקתרזיס, שחרור הגוף והעברת האנרגיה מהמוח אל הלב.
המוח כל כך שולט באדם המודרני שרק ע"י הזזת האנרגיה בצורה כאוטית אנו יכולים לשוב לשחרר את הלב ולפתוח אותו.

על השיעור:
נתרגל שלווה, התחברות הגוף לנפש ע"י נשימה, קול, תנועה, ריקוד או צורה אחרת של מרכוז המחשבה לגוף ולנפש. תוכל לחוות מה זה להיות ‘עד’ מעבר לגוף, נפש, רגשות וחושים.
מתאים מאוד למי שמעולם לא תרגל מדיטציה, הזדמנות מצוינת להתחבר לשקט שבנו, להירגע ולהיפטר מהלחץ של חיי היומיום. ולמי שכבר יש ניסיון בתרגול מדיטציה, יכול לשפר את האיכות של הנוכחות.

 

פרטי יצירת קשר: 054-5233303 | info1sagol@gmail.com | חדרה, התחייה 2

 

 

WhatsApp chat
דילוג לתוכן